Medzinárodná študentská vedecká konferencia na TF SPU v Nitre

V stredu 20. apríla 2016 sa v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre konala medzinárodná študentská vedecká konferencia pod názvom „Najnovšie trendy v poľnohospodárstve, v strojárstve a v odpadovom hospodárstve“. O čo najlepšie umiestnenie sa v troch rokovacích sekciách uchádzalo 32 prác, medzi ktorými boli aj práce zo zahraničných univerzít: z Ukrajiny (2 práce), zo Srbska (2 práce), z Maďarska (1 práca) a z ČR (2 práce).

Najlepším študentom TF SPU v Nitre z každej sekcie bolo za úspešnú reprezentáciu fakulty navrhnuté motivačné štipendium a okrem finančnej odmeny získali aj vecné dary od podnikov, ktorých zástupcovia boli členmi každej komisie: Ing. Peter Lenďák zo S-EKA s.r.o., Ing. Peter Miháľ, CSc. z Agroservis s.r.o. a Ing. Anton Smutny z Muehlbauer Technologies, s.r.o. . Najlepšie práce študentov z iných univerzít boli ocenené diplomom. Všetky súťažné práce sú uverejnené v zborníku na CD disku, ktorý si odniesol každý účastník konferencie.

SEKCIA „A“: VYUŽITIE TECHNIKY V POĽNOHOSPODÁRSTVE, V POTRAVINÁRSTVE A V ODPADOVOM HOSPODÁRSTVE

1. KRIŽAN, M. – KAŽIMÍROVÁ, V.: NÁVRH ABSORPČNEJ KOLÓNY NA TLAKOVÉ VODNÉ PRANIE BIOPLYNU

1. JOSIPOVIĆ, M. – TOMIĆ, M. – DIKOVIĆ, L. – IVKOVIĆ, N.: THE USAGE OF AN INTELLIGENT SYSTEM IN FUNCTION OF SOIL MOISTURE MONITORING (SRBSKO)

2. FÜRSTEZELLER, A. – JOBBÁGY, J. – MICHLIAN, N. – ZÁHORSKÁ, R.: POZDĹŽNA ROVNOMERNOSŤ POSTREKU