Výskumníci z Technickej fakulty už piatykrát na Európskej noci výskumníkov

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií - Horizon 2020, v časti - Marie Sklodowska-Curie actions. Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy.

Jeho tohtoročný 12. ročník, ktorý sa konal 28. septembra 2018, sa niesla v znamení motta "Výskumníci v nás". Už tradične v Bratislave, Starej tržnici prezentoval výsledky zo svojej tvorivej činnosti v dvoch stánkoch aj kolektív Technickej fakulty. Vedecký stánok s názvom "Ukáž mi správnu cestu" bol zameraný na prezentáciu možnosti využitia systému MS Kinect. Návštevníci si mohli vyskúšať prechod bludiskom s možnosťou výberu prevádzaného zvieratka, čo najviac ocenili najmenší účastníci.  V druhom vedeckom stánku pod názvom "Vypočuj si svoju fotku" lákala a zaujala návštevníkov možnosť vnímania svojho obrazu prostredníctvom sluchu.

Tohtoročný záujem predovšetkým mladej generácie o nami prezentované aktivity nám bude silnou motiváciou do prípravy účasti v  ďalšom ročníku. Tešíme sa na stretnutie.