Záujem o Technickú fakultu rastie

Nitrianske noviny uverejnili vo svojej prílohe "My Trh práce" špeciálnu prílohu pre uchádzačov o vysokú školu.

Podľa pracovného portálu Profesia.sk dominoval záujem na trhu o informatikov. Našu fakultu, resp. študentov a uchádzačov o štúdium  potešila informácia, že oproti roku 2013 najviac stúpol záujem o absolventov Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Výraznou mierou sa k tomu pričinil nárast pracovných miest práve v oblastiach, v ktorých sa vedia uplatniť absolventi oboch fakúlt.

Podľa prílohy Trh práce si na portály Profesia prezrelo životopis absolventov týchto fakúlt v priemere až päť zamestnávateľov. Príloha Nitrianskych novín pripomína, že absolventom pomáha aj prax,  brigáda či stáž, ktoré nesmú zabudnúť uvádzať do životopisov. Podľa štatistiky zvýšia šance až o 10 percent u zamestnávateľov.

zdroj: Nitrianske noviny, príloha Trh práce